×
Cele i dążenia
W harmonii z przyrodą i poszanowaniem natury

W harmonii z naturą

Celem który nam przyświecał podczas budowy było to, żeby architektura budynku była harmonijnie zintegrowana z otaczającym krajobrazem. Nasz obiekt został zbudowany z szacunkiem dla piękna otaczającej go przyrody i jest w nią doskonale wkomponowany.

To niewysoki budynek z dachem pokrytym zimozieloną roślinnością. Ściany zostały wykonane z bali sosnowych (większość to materiał powalony naturalnie po silnych wiatrach), a murowana elewacja została wykończona polnymi kamieniami przywiezionymi z pobliskich pól.

Postawiliśmy na Naturę i jej rozwiązania . Była i jest ona wzorem, a także inspiracją dla naszego projektu. Nie ma tu rzeczy przypadkowych, a wszystko tworzy harmonijną całość.

Wszystko tworzyliśmy z miłością do przyrody i do tego, co pierwotne, ponadczasowe i naturalne.

Dbając o środowisko

Dążymy aby w coraz większym stopniu dbać o środowisko, od ekologicznych technologii budowy po wykończenie, eksploatację, czy recykling odpadów.
U nas nawet szklane butelki są zbierane w celu wykorzystania ich w przyszłości powtórnie jako materiał do budowy np. ścian. W pokojach dla gości nie podajemy wody w plastikowych butelkach, aby jak najmniej przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska.

Wszystko - lokalizacja nad Krutynią, wystrój w zgodzie z naturą, taras z widokiem na rzekę, rozstawione z pomysłem meble ogrodowe i leżaki, zachęcające do relaksu na łonie natury.

Anna | booking.com

Kraina Alkos - miejsce gdzie czas stoi w miejscu, wśród drzew, pod rozgwieżdżonym niebem, pełne ciszy i spokoju, wymarzone miejsce na odpoczynek od gwaru i szumu miast. Dziękujemy!

Marcin | booking.com

TO STREFA CISZY I W SPANIAŁEGO WYPOCZYNKU, strefa w której słychać śpiew ptaka, szum leniwie płynącej Krutyni, a zielona nadzieja dookoła raduje nasze oczy i serca. Niezapomniana kraina... która pieści nasze zmysły...

Anna | facebook

Miejsce o niesamowitym uroku, polecam zwłaszcza jesienią. Świetne dla osób lubiących ciszę, samotność i chcących delektować się wolno biegnącym dniem. Obsługa na najwyższym poziomie, bardzo miła i pomocna.

Arek | booking.com

Urokliwe miejsce, właściciel niezwykle serdeczny i uczynny. Śniadania przepyszne (pieczywo cieplutkie-pychotka).Błoga cisza i spokój. Dziękujemy za tak wspaniałą gościnę z całego serca.

Marcin | booking.com

Jedzmy zdrowo

Promujemy też żywność ekologiczną i naturalną oraz popularyzujemy produkty regionalne i przysmaki przygotowane według tradycyjnych receptur, bez konserwantów i polepszaczy. W związku z tym z roku na rok zwiększamy ilość naturalnych produktów pochodzących z naszego warzywnika oraz sadu.
AZYL DLA DOROSŁYCH