×
Lokalizacja
Mazury - raj dla miłośników natury

Pośród lasów i jezior

Kraina Alkos to miejsce ustronne. Wokół roztacza się bezkresny las, rzeka, jeziora i cisza. Gęste bory kryją miejsca, które rzadko ogląda człowiek. Stare puszcze i zarośnięte brzegi żyją odwiecznym rytmem, kryjąc w sobie wiele tajemnic. Poranne mgły tworzą teatr cieni i blasków. Zachwyca soczysta zieleń wzbogacona tęczowymi barwami motyli, dostojnością biało-czarnych bocianów, czerwienią maków. Barwna paleta zmienia się jak za dotknięciem pędzla z porami roku.

Pobyt w tym rejonie to niezapomniane wrażenia i możliwość obcowania z naturą, bogatą i niemalże nieskażoną, jak w niewielu już zakątkach Polski.

W centrum Mazur

Kraina Alkos leży w samym centrum Mazur, pomiędzy miastami Mikołajki i Ruciane – Nida. Jest to atrakcyjna lokalizacja gdzie w otoczeniu lasów i jezior, przy szumie rzeki Krutyni, można odpocząć po dniu spędzonym na licznych okolicznych atrakcjach.

Przepiękna lokalizacja wśród lasów puszczy Piskiej i bezpośrednio nad rzeką Krutynią. Polecamy spływ kajakowy organizowany przez właściciela - szlak z przepiękną roślinnością, duże urozmaicenie widoków ,czysta woda, cisza, spokój, relaks.

Katarzka | tripadvisor

Lokalizacja, klimat, cisza, spokój. Świetne, urokliwe miejsce zarówno do błogiego wypoczynku, jak i jako baza wypadowa. W okolicy wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia i resteauracji do popróbowania loklanych smaków.

Bartłomiej | booking.com

Bardzo urokliwe miejsce nad samą rzeką Krutynią. Pokój przestronny z przepięknym widokiem. Idealne miejsce aby odizolować się od pędu życia codziennego. Bardzo miły gospodarz- pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia!

Natalia | booking.com

Niezwykłe miejsce w urokliwym miejscu przy rzece. Przemiły właściciel i Pani z Recepcji. Najbardziej zielone i ciche miejsce na Mazurach.

Anna | booking.com

Obiekt położony jest w jednym z najpiękniejszych naturalnych zakątków Mazur. Przy ładnej pogodzie można pływać łódką i pływać. Przy złej pogodzie można wędrować po lesie i szukać grzybów. PO PROSTU SUPER PIĘKNE.

Hannelore | booking.com

Nastrojowe koncerty ptaków
Możliwość pływania łodzią
Organizowanie ognisk

Atuty lokalizacji

1 godzina jazdy do lotniska Szymany

Pośród lasów i jezior nad rzeką Krutynią

Z dala od hałasu miejskiego
Blisko jeziora ( 15 min spacerkiem)

300 m do zatoki jeziora Bełdany

Wiele atrakcji w niewielkiej odległości

Atrakcje

Wycieczki rowerowe

Wypożyczalnie rowerów w okolicy oferują wygodne i ekologiczne rozwiązanie dla podróżujących. Dzięki nim można łatwo zwiedzać okolicę, korzystając z zdrowego i aktywnego transportu.

Spływ kajakowy rzeką Krutyń

Okolica oferuje niezapomniane przygody na spływach kajakowych. Można skorzystać z lokalnych wypożyczalni kajaków i podziwiać malownicze krajobrazy, płynąc wśród rzek i jezior. To idealny sposób na aktywny wypoczynek i bliski kontakt z naturą.

Mazurski Park Krajobrazowy

Znajduje się tu 11 rezerwatów przyrody, rzeka Krutynia będąca jednym z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie, czy ścieżki przyrodnicze i trasy rowerowe o łącznej długości przekraczającej 150 km.

Dowiedz się więcej

Szachy na świeżym powietrzu

Ciesz się grą w szachy na świeżym powietrzu, korzystając z dużych rzeźbionych figur drewnianych. Ta unikalna atrakcja pozwala połączyć pasję do szachów z pięknem natury.

Wędkarstwo

Kraina Alkos leży nad samą rzeką Krutynią. Wystarczy tylko przejść kilkanaście metrów, aby usiąść nad rzeką i zarzucić wędkę. Do Państwa dyspozycji należy nieduży pomost , a chętni mogą skorzystać z naszej wypożyczalni sprzętu wodnego i wybrać się na połów łódką. No i najważniejsze pytanie: Czy biorą? Biorą, a jak !

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

Park znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Dużo zwierząt jest przyzwyczajonych do ludzi stąd w przypadku niektórych gatunków możliwe jest wejście do ich wybiegu, podziwianie z bliska czy nawet karmienie.

Dowiedz się więcej

Żegluga Mazurska

Żegluga Mazurska oferuje wielogodzinne rejsy statkami do największych ośrodków turystycznych oraz portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a także krótsze rejsy spacerowe po zakątkach szczególnych ze względów widokowych, przyrodniczych czy historycznych.

Całoroczne lodowisko

Lodowisko zlokalizowane jest w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Powierzchnia lodowiska to około 700 m2, na miejscu wypożyczalnia sprzętu.

Lokalizacja w samym centrum Krainy Wielkich Jezior sprawia, że dookoła jest cała masa atrakcji i miejsc do odkrywania. Wędrówki w celu poznania okolic, odkrywanie ciekawych miejsc, zabytków lub też po prostu odpoczynek na łonie natury. Pośród innych okolicznych atrakcji niż wymienione można znaleźć tu m.in.:

  • Zamek w Reszlu
  • Klasztor z połowy XIX wieku w Wojnowie
  • Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce
  • Całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster

A to wszystko to zaledwie ułamek rozrywek i ciekawych miejsc, które można odkryć w tym pięknym miejscu jakim są Mazury.

AZYL DLA DOROSŁYCH